Webbplatsen använder teknik som troligen inte stöds av din webbläsare som exempelvis Internet Explorer 11. Vissa saker kan se konstiga ut eller inte fungera. Vi rekommenderar att du byter till en modern webbläsare istället.
Gå direkt till huvudinnehållet

Kontakta oss

Du kan kontakta oss på Utväg, både som privatperson som söker stöd för upplevelser av våld i nära relation, och som professionell som önskar rådgivning och konsultation.

Utväg Skaraborg

Kontakta oss

Telefon

Telefontid: måndag-fredag 8:00-9:00

Det går bra att lämna meddelande övriga tider. Med hänvisning till verksamhetens starka sekretess undviker vi kontakt via mejl, men det går att ta en digital kontakt via 1177 Utväg Skaraborg.

Besök

Besöksadress

Storgatan 20
541 30 Skövde

Vår port hittar du intill butik "Skövdevillan" på Storgatan. Parkering finns närmast i parkeringshus Vasaporten. Besökare som söker stöd för att ha utövat våld i nära relation är välkomna till vår port på Kyrkogatan 18. Porten hittar du intill restaurang Orient Palace. Portkod förmedlas av samordnare vid tidsbokning.

Utväg Södra Älvsborg

Kontakta oss

Telefon

Telefontid: måndag-fredag 8:00-9:00

Det går bra att lämna meddelande övriga tider. Med hänvisning till verksamhetens starka sekretess undviker vi kontakt via mejl, men det går att ta en digital kontakt via 1177 Utväg Södra Älvsborg.

Besök

Besöksadress

Österlånggatan 64
503 37 Borås

Vi finns på 4:e våningen.

Verksamhetschef

Kerstin Nettelblad, 0708-48 72 05
kerstin.nettelblad@vgregion.se

Regionområdeschef

Britt Tallhage
britt.tallhage@vgregion.se

Administratör

Susanne Svensson

susanne.h.svensson@vgregion.se

 

Annelie Karlsson

Samordnare för barn och ungdomar
annelie.karlsson@vgregion.se
0700-20 59 18

Petra Lenneér

Samordnare för barn- och ungdomar
petra.lenner@vgregion.se
0700-20 59 17

Anna Mårstad

Samordnare för våldsutsatta/Teamsamordnare
anna.marstad@vgregion.se
0700-20 65 94

Bibi Lundvall

Samordnare för våldsutsatta
bibi.lundvall@vgregion.se
0706-63 44 85

Lars Andersson

Samordnare för utövare av våld
lars.p.andersson@vgregion.se
0767-64 69 35

Rebecka Wäring

Samordnare för våldsutsatta och våldsutövare
rebecka.waring@vgregion.se
0722-05 73 95

Samordnare för våldsutsatta

Kirsi Dufva 

(arbetar deltid)

0703-20 19 49
kirsi.dufva@vgregion.se

Annika Ackerud

0722-45 10 82
annika.ackerud@vgregion.se

Åsa Dyrendahl

0733-20 35 94
asa.dyrendahl@vgregion.se

Petra Granlund

0733-20 35 99
petra.j.granlund@vgregion.se

Samordnare för våldsutövare

Mikael Persson

0738-10 36 01
mikael.p.persson@vgregion.se

Per Löfgren

0706-20 35 23
per.lofgren@vgregion.se

Samordnare för barn, ungdom och föräldrastöd

Camilla Karlsson

0722-05 67 88
camilla.a.karlsson@vgregion.se

Ylva Wiberg

0722-05 71 86
ylva.wiberg@vgregion.se

 


Senast uppdaterad: 2022-11-09 15:39