Denna webbplats använder teknik som troligen inte stöds i din webbläsare, därför kan vissa saker se konstiga ut eller inte fungera. Vi rekommenderar att du byter till en modern webbläsare istället.
Gå direkt till huvudinnehållet

Kontakta oss

Välkommen att kontakta Utväg, både för dig som söker stöd för upplevelser av våld i nära relation, samt för professionella som önskar rådgivning och konsultation.

Söker du stöd för egen del, eller vill du ringa och konsultera om ett ärende?

Utväg Södra Älvsborgs telefontid är måndag - fredag 8:00-9:00 

Tel: 0707-16 09 29


Det går bra att lämna meddelande övriga tider. Var noga med att tala in tydligt. Vi ringer nte åter om vi inte hör meddelandet. Med hänvisning till verksamhetens starka sekretess undviker vi kontakt via mail, men det går att ta en digital kontakt via vårdguiden 1177.

https://www.1177.se/Vastra-Gotaland/Hitta-vard/Vastra-Gotaland/Kontakt/Utvag-Sodra-Alvsborg-Boras/

 

Verksamhetschef


Kerstin Nettelblad
0708-48 72 05
kerstin.nettelblad@vgregion.se

Samordnare för våldsutsatta


Kirsi Dufva
0703 - 20 19 49
kirsi.dufva@vgregion.se  

Annika Ackerud
0722-45 10 82
annika.ackerud@vgregion.se

Samordnare för våldsutövare

Mikael Persson
0738 - 10 36 01
mikael.p.persson@vgregion.se

Per Löfgren
0706 - 20 35 23
per.lofgren@vgregion.se

Samordnare för barn, ungdom och föräldrastöd

Camilla Karlsson
072-205 67 88
camilla.a.karlsson@vgregion.se

Petra Granlund
0733 - 20 35 99 
petra.j.granlund@vgregion.se

Ylva Wiberg

072-205 71 86

ylva.wiberg@vgregion.se

 

 

Adress

Utväg Södra Älvsborg - Samverkan mot våld i nära relation
Österlånggatan 64 (se karta).
503 37 Borås

 


Senast uppdaterad: 2021-06-16 11:44